Frankofonia 2015

W znajomym gronie uczniów z Gimnazjum nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 16 spotkaliśmy się już po raz dziewiąty, by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Spotkanie tradycyjnie poświęciliśmy poznaniu  jednego z krajów frankofońskich – tym razem Haiti. To kraj dla obieżyświatów rozumiejących problemy trzeciego świata, w którym podróżni muszą być przygotowani na różne niedogodności. Haiti  nie jest sielankową tropikalną pocztówką z...


Czytaj więcej...

Kto czyta... ten pisze

Nowoczesne technologie ograniczają w dużym stopniu kontakt młodych ludzi z książką. Na szczęście wśród uczniów jest wielu wielbicieli literatury , którzy dzięki codziennej lekturze wzbogacają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności ważne nie tylko w edukacji , ale także w codziennym życiu. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie swoją pasję czytelniczą wykorzystują nie tylko na lekcjach j. polskiego ,...


Czytaj więcej...

W języku Szekspira o wpadkach Clarksona…

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie po raz dwunasty wzięli udział w Konkursie Wiedzy Anglojęzycznej zorganizowanym przez I LO w Mysłowicach. Konkurs ten ma zasięg wojewódzki i przez minione lata zyskał dużą popularność wśród młodzieży. Zadania konkursowe zmieniają się w każdej edycji językowo-kulturowych zmagań. W tym roku dominującą tematyką były święta narodowe oraz festiwale kulturowe w Wielkiej...


Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Jedynka

Marzenia o przyszłym zawodzie biorą swój początek we wczesnym dzieciństwie. Wtedy malcy powszechnie chcą zostawać policjantami czy strażakami ogniowymi, a dziewczynki lekarkami czy nauczycielkami. Recz jasna, wielu przyszłych dorosłych ma pragnienia mniej realne, typu rycerz czy księżniczka, czym przysparza sporo radości swoim rodzicom. Sfera marzeń staje się bardziej konkretna u progu dorosłości, kiedy podejmowane wybory rzutują na całe życie. Jak...


Czytaj więcej...

Profilaktyka – inaczej i ciekawiej

Uczniowie Naszego Liceum od kilku lat mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach profilaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez doświadczonego psychoterapeutę ze Śląskiego Centrum Profilaktyki w Katowicach pana Dariusza Pietrka. Dzięki pani Monice Rejdych - dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie co roku organizowane są tego typu zajęcia. Długoletnia współpraca pedagoga szkolnego z pracownikiem biblioteki koordynującym tego typu zajęcia, czyli panią Anną Moskal umożliwia naszym uczniom...


Czytaj więcej...
01234
Reklama
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w I LO?

Nic prostszego!

Przejdź na STREFĘ JEDYNKĘ - stronę tworzoną przez uczniów i absolwentów Jedynki dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Naszej Szkoły!

Aktualności Jedynki.

Prev Next Page: