Spektakularny sukces literacki Jedynki !

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o nagrodę „Pawiego Pióra” zakończyła się spektakularnym sukcesem uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie. Julia Szymczyk - laureatka I miejsca I miejsce w tym prestiżowym konkursie zajęła Julia Szymczyk, II miejsce uzyskała Kamila Śmietana. Zadaniem uczestników literackich zmagań była prezentacja książki współczesnego polskiego autora. Młodzi znawcy humanistyki mogli poddać ocenie zarówno utwory prozatorskie, jak...


Czytaj więcej...

UCZENNICE I LO NAJLEPSZE!

14 kwietnia 2015 r. w Gmachu Województwa i Sejmu Śląskiego odbył się finał IV Wojewódzkiej Olimpiady Zdrowia „Podstępne WZW”. Wśród 30 zespołów, reprezentujących licea z całego regionu województwa śląskiego, znalazła się także dwuosobowa drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie. Uczennice : Karolina Knapik i Karolina Siodłak, pracujące pod kierunkiem mgr B. Wołos, zostały zakwalifikowane do finału...


Czytaj więcej...

Jedyneczki na 6!

IX Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie było organizatorem tegorocznego półfinału wojewódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt dla mistrzyń z rejonów: będzińskiego – reprezentacja z Zespołu Szkół Sportowych z Dąbrowy Górniczej, sosnowieckiego – NASZA REPREZNENTACJA pod opieką prof. ILO J. Osuszek i prof. ILO A. Przywały, zawierciańskiego – reprezentacja z Liceum Ogólnokształcącego z Myszkowa i częstochowskiego – reprezentacja organizatorów. Rozgrywki poprzedzone były losowaniem drużyn...


Czytaj więcej...

Frankofonia 2015

W znajomym gronie uczniów z Gimnazjum nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 16 spotkaliśmy się już po raz dziewiąty, by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Spotkanie tradycyjnie poświęciliśmy poznaniu  jednego z krajów frankofońskich – tym razem Haiti. To kraj dla obieżyświatów rozumiejących problemy trzeciego świata, w którym podróżni muszą być przygotowani na różne niedogodności. Haiti  nie jest sielankową tropikalną pocztówką z...


Czytaj więcej...

Kto czyta... ten pisze

Nowoczesne technologie ograniczają w dużym stopniu kontakt młodych ludzi z książką. Na szczęście wśród uczniów jest wielu wielbicieli literatury , którzy dzięki codziennej lekturze wzbogacają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności ważne nie tylko w edukacji , ale także w codziennym życiu. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie swoją pasję czytelniczą wykorzystują nie tylko na lekcjach j. polskiego ,...


Czytaj więcej...

W języku Szekspira o wpadkach Clarksona…

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie po raz dwunasty wzięli udział w Konkursie Wiedzy Anglojęzycznej zorganizowanym przez I LO w Mysłowicach. Konkurs ten ma zasięg wojewódzki i przez minione lata zyskał dużą popularność wśród młodzieży. Zadania konkursowe zmieniają się w każdej edycji językowo-kulturowych zmagań. W tym roku dominującą tematyką były święta narodowe oraz festiwale kulturowe w Wielkiej...


Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Jedynka

Marzenia o przyszłym zawodzie biorą swój początek we wczesnym dzieciństwie. Wtedy malcy powszechnie chcą zostawać policjantami czy strażakami ogniowymi, a dziewczynki lekarkami czy nauczycielkami. Recz jasna, wielu przyszłych dorosłych ma pragnienia mniej realne, typu rycerz czy księżniczka, czym przysparza sporo radości swoim rodzicom. Sfera marzeń staje się bardziej konkretna u progu dorosłości, kiedy podejmowane wybory rzutują na całe życie. Jak...


Czytaj więcej...

Profilaktyka – inaczej i ciekawiej

Uczniowie Naszego Liceum od kilku lat mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach profilaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez doświadczonego psychoterapeutę ze Śląskiego Centrum Profilaktyki w Katowicach pana Dariusza Pietrka. Dzięki pani Monice Rejdych - dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie co roku organizowane są tego typu zajęcia. Długoletnia współpraca pedagoga szkolnego z pracownikiem biblioteki koordynującym tego typu zajęcia, czyli panią Anną Moskal umożliwia naszym uczniom...


Czytaj więcej...
01234567
Reklama
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w I LO?

Nic prostszego!

Przejdź na STREFĘ JEDYNKĘ - stronę tworzoną przez uczniów i absolwentów Jedynki dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Naszej Szkoły!

Aktualności Jedynki.

Prev Next Page: