Na herbatce u królowej Anglii...

W jaki sposób najszybciej podszkolić praktyczne umiejętności językowe, przybliżyć w sposób profesjonalny i przyjemny obcą kulturę? Uczestnicząc w obozie językowym! Wie o tym doskonale prof. I LO Estera Palian-Suchanek, która zorganizowała po raz kolejny dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego wyjazd językowy do Anglii. Program wycieczki - Hastings, Londyn, Windsor, Oxford,  Brighton i HeverUczniowie wraz z nauczycielami pełni entuzjazmu wyruszyli w prawie 24-godzinną...


Czytaj więcej...

Biżutka w Warszawie - relacja

Nasza podróż rozpoczęła się 28 maja, jeszcze przed świtem. Nie obyło się bez drobnych przygód, lecz dzięki uprzejmości konduktora oraz mapce stolicy, którą obdarował nas nasz szkolny kolega, szybko opanowałyśmy sytuację. Dzień pierwszy - boks, rozmowa z komisją i ostatnie próby przed wystąpieniem... Do Warszawy dotarłyśmy tegoż samego dnia około 9 rano. Zanim pozwolono nam wejść na teren budynku Giełdy Papierów Wartościowych...


Czytaj więcej...

„Niezwykłym i nie leda piórem opatrzone…”

XIX edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego  „O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” zakończyła się spektakularnym sukcesem uczennic z Naszego Liceum.   Laureatki konkursu - Maria Żak, Julia Szymczyk i Justyna PrzystawskaSwoim ogromny talentem, niezwykłą wrażliwością i młodzieńczą pasją w ocenie świata podbiły serca Jurorów. Mowa tutaj o Marii Żak, Julii Szymczyk i Justynie Przystawskiej, których umiejętności literackie oszałamiają kreatywnością i profesjonalizmem. Złote Pióro - Proza -...


Czytaj więcej...

Wakacyjne Targi Pracy 2015

W czerwcu w Naszym Mieście odbyły się Wakacyjne Targi Pracy zorganizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki (koordynatorką przedsięwzięcia z ramienia szkoły była prof. I LO Anna Przywała)  oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworznie.   Wakacyjne Targi Pracy - oferta W tym dniu świetlicę w I Liceum odwiedzili przedstawiciele takich firm jak LO Edukacja, Sanpro Job Service, Negotrust czy Manpower Group....


Czytaj więcej...

Rajd Kościuszkowski 2015

29 maja, w święto Naszego Liceum odbył się tradycyjny Rajd Kościuszkowski, w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich oraz nauczyciele. ORGANIZACJA RAJDU - GRATULACJE DLA KLASY 2b i PROF. I LO B. MIELNICZUK!Uczestnicy rajdu podzielili się na „piechurów” i „rowerzystów”. Wymarsz i wyjazd spod budynku szkoły miał tym razem zakończyć się na boisku „Orlik” w Jaworznie Pieczyskach, gdzie odbył...


Czytaj więcej...
01234
Reklama
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w I LO?

Nic prostszego!

Przejdź na STREFĘ JEDYNKĘ - stronę tworzoną przez uczniów i absolwentów Jedynki dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Naszej Szkoły!

Aktualności Jedynki.

Prev Next Page:
| + -