Profilaktyka – inaczej i ciekawiej

Uczniowie Naszego Liceum od kilku lat mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach profilaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez doświadczonego psychoterapeutę ze Śląskiego Centrum Profilaktyki w Katowicach pana Dariusza Pietrka. Dzięki pani Monice Rejdych - dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie co roku organizowane są tego typu zajęcia. Długoletnia współpraca pedagoga szkolnego z pracownikiem biblioteki koordynującym tego typu zajęcia, czyli panią Anną Moskal umożliwia naszym uczniom...


Czytaj więcej...

Asertywni licealiści :)

W listopadzie  klasa 2b pod opieką pedagoga szkolnego mgr Magdaleny Plewko-Kotyni wzięła udział w wykładzie pod hasłem: ,,Trening Asertywności. Antymanipulacja''. Zajęcia odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a prowadził je terapeuta – pan Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centrum Profilaktyki w Katowicach. Lekcja na temat antymanipulacji okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem dla nas. Na początku zajęć zostaliśmy poddani testowi sprawdzającemu naszą postawę...


Czytaj więcej...

III miejsce w Mistrzostwach Jaworzna w Scrabble dla Justyny Przystawskiej

28 listopada odbyły się IX Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Reprezentantka naszej szkoły Justyna Przystawska (1b) zajęła w tych trudnych zawodach III miejsce. Justyna jest pasjonatką tej ciekawej gry; w Mistrzostwach Jaworzna wzięła udział już po raz trzeci. Za każdym razem udaje jej się uzyskać wyniki kwalifikujące ją do najwyższych lokat. W ramach przygotowań do konkursu...


Czytaj więcej...

ILO podbija stolicę!

Niedawno reprezentacja naszej szkoły wyruszyła na podbój Warszawy. Opiekę nad wycieczką sprawowali: profesor ILO Ewa Zuber, profesor ILO Stanisława Spytkowska, profesor ILO Paweł Kuzia oraz profesor ILO Marceli Herman. Podczas trzech dni aktywnie spędzaliśmy czas, przeznaczając go na dokładne oględziny stolicy. Nieobcy jest nam już Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernika i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wzięliśmy udział w obradach Sejmu, gdzie nasi...


Czytaj więcej...

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ILO

  Od kilku lat Nasze Liceum angażuje się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Otwarta firma. Również w tym roku nie odmówiliśmy sobie zorganizowania spotkań z przedstawicielami środowiska biznesu i nie tyko. A było w czym wybierać. Rozpoczęliśmy w poniedziałek, 17 listopada 2014 r. w Teatrze Sztuk. Dzięki inicjatywie Urzędu Miejskiego w Jaworznie i Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu doktora...


Czytaj więcej...

Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?

Pod koniec października w murach Naszego Liceum odbyło się spotkanie młodzieży jaworznickich szkół ponadgimnazjalnych w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY. Tegoroczne hasło tego przedsięwzięcia brzmiało: JAK ZAPRZYJAŹNIĆ SIĘ Z RYNKIEM PRACY?”. Korzystając z doświadczeń zeszłorocznego spotkania, aktualną imprezę zorganizowano przy współpracy z Jaworznickim Forum Doradztwa Zawodowego. Z tej okazji gościliśmy prelegentów zawodowo związanych z rynkiem pracy: panią Magdalenę Krepel – doradcę zawodowego...


Czytaj więcej...

Wyjazd integrujący 2014

  Dnia 2 października 2014 roku wszystkie pierwsze klasy Naszego Liceum miały zebrać się na Osiedlu Stałym, aby wyjechać na tradycyjną trzydniową wycieczkę integrującą do Murzasichle. Miejsce przyjazdu autokarów znajdowało się zaraz koło restauracji McDonald’s, w której  każdy zjadł zresztą swoje „pożywne” śniadanie. Około 8:30 kierownik wycieczki - Pani Pedagog Magdalena Plewko-Kotynia przypilnowała, abyśmy bezpiecznie wyjechali trzema pojazdami z miejsca zbiórki. Nasza...


Czytaj więcej...

Spartakiada Rodzinna 2014

W sobotni wrześniowy poranek uczniowie klas pierwszych i drugich I Liceum Ogólnokształcącego wraz z rodzicami, nauczycielami oraz Panią Dyrektor – Patrycją Pietraszczyk zamiast spokojnie odpoczywać po ciężkim tygodniu nauki i pracy w domach – zameldowali się punktualnie o 9:00 w budynku szkoły. W tym oto dniu miała miejsce tradycyjna w jaworznickiej Jedynce Spartakiada Rodzinna, tegoroczna z enigmatycznym motywem przewodnim: Pojazdem w...


Czytaj więcej...
01234567
Reklama
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w I LO?

Nic prostszego!

Przejdź na STREFĘ JEDYNKĘ - stronę tworzoną przez uczniów i absolwentów Jedynki dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Naszej Szkoły!

Aktualności Jedynki.

Prev Next Page: