Sportowe pożegnanie lata

22 września 2015r. przy ostatnich promieniach tegorocznego, letniego słońca w parku w osiedlu Podłęże odbyły się coroczne „Masowe biegi o Puchar Prezydenta Jaworzna”. W zawodach tych uczestniczyły dzieci i młodzież ze wszystkich jaworznickich szkół. Możemy się poszczycić tym, że reprezentantki Naszego Liceum rozpoczęły tegoroczne sportowe zmagania od bezapelacyjnego zwycięstwa. Tryumf naszych biegaczek był możliwy dzięki rewelacyjnym występom wszystkich uczennic. I tak w...


Czytaj więcej...

Na herbatce u królowej Anglii...

W jaki sposób najszybciej podszkolić praktyczne umiejętności językowe, przybliżyć w sposób profesjonalny i przyjemny obcą kulturę? Uczestnicząc w obozie językowym! Wie o tym doskonale prof. I LO Estera Palian-Suchanek, która zorganizowała po raz kolejny dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego wyjazd językowy do Anglii. Program wycieczki - Hastings, Londyn, Windsor, Oxford,  Brighton i HeverUczniowie wraz z nauczycielami pełni entuzjazmu wyruszyli w prawie 24-godzinną...


Czytaj więcej...

Biżutka w Warszawie - relacja

Nasza podróż rozpoczęła się 28 maja, jeszcze przed świtem. Nie obyło się bez drobnych przygód, lecz dzięki uprzejmości konduktora oraz mapce stolicy, którą obdarował nas nasz szkolny kolega, szybko opanowałyśmy sytuację. Dzień pierwszy - boks, rozmowa z komisją i ostatnie próby przed wystąpieniem... Do Warszawy dotarłyśmy tegoż samego dnia około 9 rano. Zanim pozwolono nam wejść na teren budynku Giełdy Papierów Wartościowych...


Czytaj więcej...

„Niezwykłym i nie leda piórem opatrzone…”

XIX edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego  „O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” zakończyła się spektakularnym sukcesem uczennic z Naszego Liceum.   Laureatki konkursu - Maria Żak, Julia Szymczyk i Justyna PrzystawskaSwoim ogromny talentem, niezwykłą wrażliwością i młodzieńczą pasją w ocenie świata podbiły serca Jurorów. Mowa tutaj o Marii Żak, Julii Szymczyk i Justynie Przystawskiej, których umiejętności literackie oszałamiają kreatywnością i profesjonalizmem. Złote Pióro - Proza -...


Czytaj więcej...
0123
Reklama
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w I LO?

Nic prostszego!

Przejdź na STREFĘ JEDYNKĘ - stronę tworzoną przez uczniów i absolwentów Jedynki dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Naszej Szkoły!

Aktualności Jedynki.

Prev Next Page:
| + -