Słówko o magii świąt...

  Przeszło miesiąc trwały przygotowania do kiermaszu.  Poprzedziły je wielogodzinne konsultacje i prawdziwe burze mózgów. Uzgodniono projekty ozdób świątecznych oraz zachęcono uczniów do pomocy w przygotowaniu świątecznych stroików. Ozdoby zostały wykonane przez: mgr M. Goncerz, mgr D. Kuć, A. Adamską, chętnych rodziców oraz uzdolnioną młodzież Naszego Liceum. Wykonano ozdoby z filcu, wełny czesankowej, kilometrów wstążek, kilogramów cekinów, różnorodnych materiałów krawieckich. Na...


Czytaj więcej...

Profilaktyka – inaczej i ciekawiej

Uczniowie Naszego Liceum od kilku lat mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach profilaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez doświadczonego psychoterapeutę ze Śląskiego Centrum Profilaktyki w Katowicach pana Dariusza Pietrka. Dzięki pani Monice Rejdych - dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie co roku organizowane są tego typu zajęcia. Długoletnia współpraca pedagoga szkolnego z pracownikiem biblioteki koordynującym tego typu zajęcia, czyli panią Anną Moskal umożliwia naszym uczniom...


Czytaj więcej...

III miejsce w Mistrzostwach Jaworzna w Scrabble dla Justyny Przystawskiej

28 listopada odbyły się IX Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Reprezentantka naszej szkoły Justyna Przystawska (1b) zajęła w tych trudnych zawodach III miejsce. Justyna jest pasjonatką tej ciekawej gry; w Mistrzostwach Jaworzna wzięła udział już po raz trzeci. Za każdym razem udaje jej się uzyskać wyniki kwalifikujące ją do najwyższych lokat. W ramach przygotowań do konkursu...


Czytaj więcej...

ILO podbija stolicę!

Niedawno reprezentacja naszej szkoły wyruszyła na podbój Warszawy. Opiekę nad wycieczką sprawowali: profesor ILO Ewa Zuber, profesor ILO Stanisława Spytkowska, profesor ILO Paweł Kuzia oraz profesor ILO Marceli Herman. Podczas trzech dni aktywnie spędzaliśmy czas, przeznaczając go na dokładne oględziny stolicy. Nieobcy jest nam już Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernika i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wzięliśmy udział w obradach Sejmu, gdzie nasi...


Czytaj więcej...
0123
Reklama
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w I LO?

Nic prostszego!

Przejdź na STREFĘ JEDYNKĘ - stronę tworzoną przez uczniów i absolwentów Jedynki dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Naszej Szkoły!

Aktualności Jedynki.

Prev Next Page: