Wyróżnienie specjalne dla ILO!

Młodzież z Naszego Liceum wzięła udział w konkursie Opowieści zabookowane. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie legendy dotyczącej własnego regionu. Jak się okazało, wśród uczestników znaleźli się nie tylko mieszkańcy Jaworzna, ale również z Mysłowic, Gliwic, Będzina oraz innych pobliskich miejscowości. Celem konkursu było wspieranie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz pogłębianie poczucia tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. Jury brało pod uwagę...


Czytaj więcej...

Matura i co dalej?

W ramach działań z zakresu preorientacji zawodowej uczniowie klas III zakończyli zajęcia warsztatowe z doradcami zawodowymi panią mgr Marią Jaśko-Kubiak oraz panią mgr Anną Skrzydłowską z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaworznie. Zajęcia odbywały się w naszym Liceum w dniach 17.02.14 i 03.03.14 pod hasłem: „Matura i co dalej?...” W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z wynikami ankiety przygotowanej przez...


Czytaj więcej...

Preorientacja zawodowa w ILO

  Zakończyliśmy w ILO spotkania tegorocznych maturzystów z naszym absolwentem, panem Arkadiuszem Byrczkiem. Celem tych spotkań było uświadomienie młodzieży, jak ważne w planowaniu dalszej kariery są nasze własne umiejętności i pragnienia. Wyboru zawodu, a tym samym tego, co pragniemy w dorosłym życiu robić zawodowo, nie powinniśmy dokonywać poprzez pryzmat oczekiwań rodziców, znajomych czy tylko dlatego, że taki jest trend na rynku pracy....


Czytaj więcej...

Koszykarskie Srebro :)

Reprezentacja naszego Liceum osiągnęła kolejny sukces na sportowej arenie – tym razem na parkiet „weszły” koszykarki. W tym roku Nasze Liceum było organizatorem Mistrzostw Jaworzna w koszykówce dziewcząt, które odbyły się 10 marca na „gościnnym parkiecie” Szkoły Podstawowej nr 7. W sprawnej organizacji turnieju nauczycielom wychowania fizycznego z Jedynki – mgr Annie Przywale i mgr Bernardowi Goryczce, pomogli licealiści: Patryk Smyrdek,...


Czytaj więcej...

Pamiętamy...Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28. lutego uczniowie klasy 1a pod opieka pani profesor ILO Ewy Zuber uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. W gościnnych murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr Kornelię Banaś z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Temat przewodni spotkania brzmiał: „Żołnierze Wyklęci”, a konkretnie mowa była o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Młodzież z zaciekawieniem...


Czytaj więcej...

Nasi na Szpalcie

Zespół redakcyjny szkolnej gazetki „Brukowiec” miał okazję po raz kolejny uczestniczyć w Wojewódzkim Przeglądzie Pism Uczniowskich Szpalta. Anita Pławecka, Dominik Knapik i Sebastian Kozieł pod opieką mgr M. Dzióbek zaprezentowali archiwalne i najnowsze numery „Brukowca” na konkursowym forum. W tegorocznej VII edycji Szpalty uczestniczyły 22 drużyny, reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z całego województwa. Uczestnicy konkursu nie tylko prezentowali własne dokonania, ale także oceniali...


Czytaj więcej...
012345
Reklama
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w I LO?

Nic prostszego!

Przejdź na STREFĘ JEDYNKĘ - stronę tworzoną przez uczniów i absolwentów Jedynki dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Naszej Szkoły!

Aktualności Jedynki.

Prev Next Page: