Łódzkie impresje jesienne...

Na długo zapamiętamy tych kilka listopadowych dni, które spędziliśmy w Łodzi. W wycieczce uczestniczyliśmy my, czyli uczniowie klasy 2c oraz kilku innych szczęśliwców, uczniów naszej szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowały pani prof. I LO Dorota Bialik, pani prof. I LO Małgorzata Dzióbek oraz pani prof. I LO Beata Wołos. W piątek wszyscy(… no może prawie wszyscy) zebraliśmy się punktualnie o...


Czytaj więcej...

„Nie umiera ten, kto pozostaje w pamięci żyjących…”

Pierwsze dni listopada to czas refleksji o przemijaniu i ulotności ludzkiego życia. Jest to jednocześnie czas wspomnień o ludziach, którzy odcisnęli trwały ślad w naszej biografii. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie, jak zawsze wspominane są sylwetki Dyrektorów i Profesorów, którzy związani są z  historią szkoły. Wyrazem pamięci jest odwiedzanie grobów i modlitewna zaduma. Licealna młodzież pod...


Czytaj więcej...

W I LO stawiamy na profilaktykę!

21 października 2015 roku, w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie klasa 1d pod opieką pedagoga szkolnego pani Magdaleny Plewko-Kotyni i księdza Rafała Kordaszewskiego brała udział w spotkaniu realizowanym w ramach bibliotecznego projektu Przebudzenie – moc sztuki  w profilaktyce. Warsztaty zatytułowane: W pułapce współuzależnień poprowadziła pani Teresa Aniszewska-Latocha, terapeutka z Poradni Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnień w Jaworznie. Warto wiedzieć,...


Czytaj więcej...

Basia z I LO...

„…..To jedna z najlepszych szkół, jakie istnieją…..!” Z Barbarą Trzetrzelewską rozmawia Ewa Wójcik -Basiu, jaki był Twój ulubiony przedmiot? -Moim ulubionym przedmiotem była matematyka, dzięki Prof. Posch-Rakoczy. Do tej pory lubię rozwiązywać równego rodzaju łamigłówki. Zawsze cieszyłam się również na lekcje wychowania fizycznego z panią Prof. Szczygieł, która była dla nas zawsze bardzo miła. -Czy wśród nauczycieli byli tacy, których uważałaś za szczególny...


Czytaj więcej...

Basia Trzetrzelewska

-Zaczniemy od standardowego zadawanego wszystkim absolwentom pytania: Jak Pani wspomina naszą szkołę. -Bardzo dobrze, między innymi dlatego tu jestem. W tej szkole przeżyłam najlepszy czas mojego życia i jeszcze do tej pory utrzymuję niektóre przyjaźnie, które się tutaj zaczęły. Wszyscy mówią, że szkoła średnia jest najważniejsza. Studia już nie to samo, a podstawówki się nie pamięta. Liceum kształtuje charakter. -Czy obecnie uczy...


Czytaj więcej...

Licealistki z I LO Mistrzyniami Jaworzna!

Nasza żeńska lekkoatletyczna ekipa kolejny raz pokazała swoją dominację podczas Mistrzostw Jaworzna w Sztafetowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się  8 października w parku w os. Podłęże przy cudownych promieniach jesiennego słońca. Nasze dziewczęta już od drugiej zmiany objęły prowadzenie, systematycznie zwiększając na kolejnych zmianach swoją przewagę nad reprezentacjami pozostałych  jaworznickich szkół. Nasza Mistrzowska drużyna to: Ania Otrębska  kl.3a, Karolina Siodlak...


Czytaj więcej...
012345
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w I LO?

Nic prostszego!

Przejdź na STREFĘ JEDYNKĘ - stronę tworzoną przez uczniów i absolwentów Jedynki dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Naszej Szkoły!

Aktualności Jedynki.

Prev Next Page:
| + -